Drogowy paraliż od 20 marca br.

Korki, utrudnienia i blokady czekają w środę 20 marca br. na kierowców w całej Polsce. W ponad 500 miejscach zaplanowano protesty rolników.

Branża transportowa powoli zaczyna mieć dość działań rolników, ostro je krytykując. Na naszym forum jeden z Użytkowników napisał: Może my was zablokujemy, bo ten wasz blokado terroryzm dróg przestaje być zabawny. Nie ma zgody na blokowanie głównych węzłów komunikacyjnych, autostrad i dróg krajowych, dojazdów do firm. Do Warszawy was nie wpuścili to mścicie się na zwykłych ludziach co muszą pracować? Jak tak dalej będziecie robić to ludzie przestana was popierać. Jeżeli weźmiecie pieniądze i odpuścicie to ludzie odwrócą się od was. Jednak nie możecie utrudniać pracy normalnym ludziom. Dość blokad dróg! Zacznijcie protestować w inny sposób. Opanujcie się, bo ludzie są na granicy wytrzymałości.

Blokady rolnicze zostały także skrytykowane przez stowarzyszenia transportowe:
ZMPD ➡ Transport nie blokuje wjazdów na pola!
TLP ➡ Straty mogą sięgać nawet 360 milionów euro dziennie

Jednak co gorsza, w niektórych miejscach zaplanowano długofalowe utrudnienia. Takim miejscem jest na przykład Strzelno (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie zgromadzenie przebiegające z blokowaniem ma trwać do 18 kwietnia br.❗ Problematyczne w tym przypadku jest to, że Strzelno leży u zbiegu trzech dróg krajowych DK15, 25 i 62. Blokada spowoduje ogromne utrudnienia w ruchu tranzytowym. Wystąpiliśmy do Urzędu Miasta o przedstawienie możliwych objazdów dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Jak poinformował nas przedstawiciel, na ten moment nie zostały wyznaczone żadne objazdy.

Zatrzymanie szlaków drogowych w całym kraju przez długi czas przysparza kłopotów całej gospodarce. Blokowanie przewozów drogowych, ergo – dopływów towarów dla gospodarki, to jak rozległy zawał dla organizmu. Trudno nie zgodzić się z ZMPD, że akcje protestacyjne w postaci blokowania przejść granicznych lub ważnych węzłów drogowych można przeprowadzać, by poprzez medialność zasygnalizować swoje niezadowolenie – pod warunkiem jednak, że ta forma protestu jest krótkotrwała.

Autostrada A2
20 marca (środa) br. od godziny 7:00 do godziny 20:00 zapowiadane są protesty rolników polegające na blokowaniu dróg mających wpływ na ruch na autostradzie A2. W związku planowanymi blokadami nie będzie możliwości zjazdu z autostrady na węzłach Poznań Zachód, Buk oraz Modła (Konin). Kierowcy powinni liczyć się także z utrudnieniami w okolicy węzłów Nowy Tomyśl, Września, Słupca i Sługocin ze względu na blokady dróg w sąsiedztwie A2.

W celu zminimalizowania skutków blokad i zapewnienia bezpieczeństwa kierowców podróżujących autostradą Autostrada Wielkopolska zmuszona jest do wprowadzenia zmian w organizacji ruchu w przypadku wystąpienia utrudnień. Decyzją Policji, w czasie trwania protestów nastąpi zamknięcie zjazdów z Autostrady A2 z obu kierunków na węzłach:
• Buk (140 km A2) – utrudnienia w godzinach 6:30-20:00
• Poznań Zachód (154 km A2), utrudnienia w godzinach 6:30-20:00
• Modła (255 km A2 – sąsiedztwo Konina), utrudnienia w godzinach 7:00-19:00.
Ze względu na planowane blokady dróg poprzecznych w sąsiedztwie Autostrady A2 należy spodziewać się utrudnień w ruchu w okolicy węzłów Nowy Tomyśl, Września, Słupca i Sługocin.

Do godziny 22:00 dnia 20 marca (środa), nadal blokowany będzie dojazd do przejścia granicznego w Świecku. Dodatkowo możliwe jest zamknięcie zjazdu z autostrady A2 na drogę ekspresową S3 w kierunku Zielonej Góry (węzeł Jordanowo w km 68 autostrady). Ciąg główny autostrady A2 między Świeckiem a Koninem będzie przejezdny w obu kierunkach.

Źródło: etransport.pl

MAPA PROTESTÓW:

tab1
Scroll to Top
Scroll to Top