Możliwe korki i utrudnienia na autostradach DE, AT, CH i IT

W długi weekend wielkanocny (28.03–1.04) zwłaszcza na niemieckich autostradach istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia zatorów. Utrudnienia mogą wystąpić także w Austrii, Szwajcarii i we Włoszech.
W Niemczech na drogach panuje duży ruch, a Wielki Czwartek jest jednym z pięciu najbardziej ruchliwych dni w roku i należy się spodziewać, że właśnie w ten dzień ryzyko wystąpienia korków w okresie świąt wielkanocnych będzie największe. Znacznej poprawy sytuacji drogowej nie należy oczekiwać w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Dopiero w niedziele ruch na autostradach będzie mniejszy. Zdaniem ADAC, kolejny wzrost natężenia ruchu wystąpi w Poniedziałek Wielkanocny oraz w kolejne dni, wraz z końcem długiego weekendu i ferii w Hamburgu, Bremie, Meklemburgii-Pomorzu Przednim, Dolnej Saksonii, Nadrenii-Palatynacie i Saksonii-Anhalt.
W Niemczech obecnie 1130 odcinków autostrad jest objętych robotami drogowymi. Może tam czasami dochodzić do zatorów, szczególnie przy dużym natężeniu ruchu.

🚩 Zamknięcia długoterminowe
◾ A27 Bremen – Bremerhaven w obu kierunkach pomiędzy Uthlede i Hagen prawdopodobnie do końca marca;
◾ A42 Kamp-Lintfort – Dortmund w obu kierunkach pomiędzy Bottrop-Süd i Kreuz Essen-Nord do 15. Kwietnia;
◾ A45 Hagen – Gießen w obu kierunkach pomiędzy Lüdenscheid-Nord i Lüdenscheid do odwołania
◾ A49 Südtangente, Gießen w kierunku Kassel pomiędzy Kassel-Waldau i węzłem Kassel-Mitte do 1 czerwca, godz. 23:59;
◾ A49 Südtangente, Gießen w kierunku Kassel pomiędzy Kreuz Kassel-West i Kassel-Auestadion do 1 czerwca, godz. 23:59.

Prognoza korków w Austrii i Szwajcarii

Duży ruch urlopowy i świąteczny panuje też na trasach dalekobieżnych w sąsiednich krajach alpejskich. We wszystkich austriackich krajach związkowych rozpoczynają się ferie. To samo dotyczy niektórych regionów Szwajcarii. Trasy, na których występuje duże prawdopodobieństwo korków:
🚩 w Austrii: autostrady A1, A10, A12 (przełecz Brenner) i A13 (dolina Innu), B179 (przełęcz Fernpass) i S16 (tunel Arlberg), a także drogi federalne Tyrolu, Salzburga i Vorarlbergu. Na autostradzie A10 między Golling i Pfarrwerfen remontowane są także tunele Ofenauer i Hiefler oraz łańcuch tuneli Werden.
🚩 w Szwajcarii opóźnień należy spodziewać się na trasie przez przełęcz Gotarda, na drogach dojazdowych do ośrodków narciarskich w Gryzonii, Oberlandzie Berneńskim, Valais.
🚩 we Włoszech, oprócz trasy przez przełęcz Brenner, najbardziej zagrożone są drogi w Dolinach Puster, Val Gardena, Val Badia i Vinschgau.
Istnieje także ryzyko powstania korków na głównych trasach do Polski i Holandii.

W serwisie www.trafficban.com w zakładce każdego z państw znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące ograniczeń dla ciężarówek, w tym listę odstępstw i zwolnień z zakazów.
 
Źródło: etransport.pl
tab1
Scroll to Top
Scroll to Top